Rafting - Ubytovanie na chalupe-Chalupa u Miškov

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rafting

Tipy na aktivity

RAFT - znamená v prenesenom preklade z angličtiny veľký nafukovací čln. RAFTING je splavovanie divokých perejovitých riek. Je vhodný pre rodiny s deťmi, skupiny a aj jednotlivcov. Splavuje sa na viacmiestnych gumových nafukovacích člnoch. Pri tejto činnosti máte k vode, pohybu a prírode veľmi blízko.

VÁH

Vyviera na Liptove a ústi do Dunaja. Najdlhšia slovenská rieka, ľavý prítok Dunaja. Vzniká sútokom Bieleho a Čierneho Váhu pri Kráľovej Lehote a ústi do Malého Dunaja pri Kolárove. Potiaľto meria 352,7 km a ďalej ako Vážsky Dunaj ďalších 24,9 km po ústie do Dujnaja v Komárne, celkove asi 378 km. Nadmorská výška pri Kráľovej Lehote 665 m, pri Komárne 106,5 m. Váh je spútaný viacerými priehradami, prvou je Liptovská Mara, posledná je vMaduniciach. Vážska kaskáda má 18 elektrární.Vodácky je splavný od Kráľovej Lehoty. Čierny Váh je splavný od sútoku so Ždiarskym potokom nad Liptovskou Tepličkou. Biely Váh je splavný v čase topenia sa tatranských snehov od Važca. Splav možno ukončiť na Borovej Sihoti pri Liptovskom Hrádku alebo sa môže pokračovať až po Liptovskú Maru. Na dolnom toku sa splav neodporúča pre množstvo vodných diel.

BELÁ
Dravá horská riečka vzniká na Podbanskom sútokom viacerých potokov prameniacich v Západných a Vysokých Tatrách. Zjazdná je len za vyššieho stavu vody. Za vysokého stavu vody zjazdná pre kvalifikovaného vodáka už od mosta na Podbanskom - 940 m, odkiaľ po ústie Váhu v Liptovskom Hrádku - 628 m je vzdialenosť 21,9 km s výškovým rozdielom 312m. Na Belej sa od roku 1949 uskutočňoval tradičný tatranský slalom.

BIELY VÁH
30,3 km dlhý tok bystrinného charakteru. Vyteká zo Zeleného plesa krivánskeho vo Vysokých Tatrách vo výške 2 017 mnm. Za vysokého stavu vody je splavný od mosta vo Važci až po sútok s Čiernym Váhom v dĺžke 17,5 km. Údolie Bieleho Váhu sa vyznačuje krajinárskou krásou s početnými krasovými javmi.

REVÚCA
Je prítokom Váhu a oddeľuje Nízke Tatry od Veľkej Fatry. Za vysokého stavu vody je splavná od Liptovských Revúc. Splav je nutné ukončiť ešte pred Ružomberkom.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky