Atrakcie pre deti

Vyhliadkový let vrtulníkom

(22,9km/24min.)
Objavte Liptov z vtáčej perspektívy.Zoberte so sebou rodinu alebo priateľov a poďte si zalietať! Ponúkame vám vyhliadkový let ponad Liptov a okolie alebo miesta ktoré sú vám známe „zo zeme“. Vrtuľník Robinson R44 Raven je stavaný pre 3 pasažierov a letí priemernou rýchlosťou 180 km/h takže za pár minút si vychutnáte pohľad na rôzne kúty kraja. Stačí nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom a radi sa s vami dohodneme na čase a trati letu.
 Objednávky tu

Tarzánia Hrabovo

(15,4km/21min.)
Tarzania – lanový park sa nachádza  v blízkosti nástupnej stanice lanovky na Malinô Brdo. Je určená pre všetkých s výškou od 150 cm a dokonalé vyžitie tu nájdu jednotlivci aj kolektívy. V areáli nájdete červenú, modrú a detskú trasu. Neváhajte a vyskúšajte si 50m lanovku.
Modrá (kratšia a lahšia) trasa meria 145 m
Červená (dlhšia) trasa meria 295 m
Detská trasa 59 m

ZOO kontakt

(22,2/24min.)
Nachádza sa hneď vedľa aquaparku Tatralandia a Liptovskej Mary.Umožnením kontaktu so zvieratami chceme osobitne u detí vzbudiť pozitívny vzťah k všetkému živému a ukázať, že zvieratá sú priatelia, ktorí si zaslúžia lásku a starostlivosť. V dobe plnej techniky je možnosť takéhoto kontaktu obmedzená a veľa ľudí zabúda, čo znamená byť v kontakte so zvieraťom. Jedným z cieľov ZOO kontakt je tento negatívny trend meniť. V ZOO kontakt si môžete zvieratká pohladkať, nakŕmiť ich alebo si dokonca zajazdiť na poníkovi a koníkovi.

Veterný tunel-Tatralandia  

Východiskový bod :Aqua park (Kalameny-Aqua park Tatralandia-22 km/22min. )

Môžete si vyskúšať pocit voľného pádu v bezpečí aerodynamického tunela, v pohodlnej výške, a za neustáleho dozoru profesionálnych inštruktorov.

Hurricane Factory Tatralandia je jedinečná adrenalínová atrakcia, v ktorej môžete zažiť pocit voľného pádu ako napríklad pri zoskoku z lietadla alebo útesu,ale bez pocitu strachu a nevoľnosti z výšky. Tvorí ju unikátny veterný tunel s kruhovou sklenenou letovou komorou s priemerom 4,3 metra a výškou neuveriteľných 17 metrov, v ktorej si môžete vyskúšať aké to je, keď vietor fúka rýchlosťou okolo 270km/h. Táto zábava je určená všetkým fyzicky zdravým osobám vo veku od 5 do 100 rokov a dokonca aj pre občanov na invalidnom vozíku. Nie je treba predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálne fyzické prípravy. Po krátkej inštruktáži sa každý naučí ovládať svoje telo vo voľnom páde už behom prvých vstupov do veterného tunela.  

Dom hore nohami-Heliport

Východiskový bod :Aqua park (Kalameny-Aqua park Tatralandia-21 km/22min. )

Máte pocit, že ste už videli všetko a nič nové vás nemôže prekvapiť? To ste však ešte nevideli ,, dom hore nohami‘‘. Táto atypická stavba sa nachádza medzi Liptovským Trnovcom a Liptovským Mikulášom neďaleko aquaparku Tatralandia. Túto atrakciu si môžete prezrieť v lete od 9:00-20:00 v zime od 9:00-17:00.

Dom je kompletne dokončený a možno navštíviť zvonka aj zvnútra. Stavba je presnou replikou skutočného domu, kde nechýba kuchyňa, obývačka, kúpelka ale aj záhradné náradie, psia búda a dokonca aj starý moped. Len všetko je trochu netradične – hore nohami. Tento projekt bol inšpirovaný tým, že nie len na Liptove ale aj na Slovensku je niekedy všetko naopak. V interiéri môžete nájsť  keramické rozprávkové postavičky a tiež repliky  izieb. Ak ste tento objekt ešte nenavštívili určite je najvyšší čas. Celá atrakcia je naklonená o 12 stupňov v oboch rovinách , čo spôsobuje že máte pocit ako pri miernej opitosti.  Pri atrakcii sa nachádza koliba, v ktorej si návštevníci môžu zakúpiť suveníry, syrové výrobky alebo si môžu posedieť pri šálke dobrej kávy.

Park miniatúr MINI Slovensko

Východiskový bod :Liptovský Ján (Kalameny-Liptovský Ján-28 km/22min. )

Areál slovenských kultúrnych pamiatok a železnice je situovaný v obci Liptovský Ján, na začiatku Jánskej doliny. Jedinečný park miniatúr pod holým nebom vybudovalo a prevádzkuje Občianske združenie MINI SLOVENSKO – ASKP. Otcom myšlienky, ale aj tvorca jednotlivých modelov, je Kamil Fischer, ktorý sám alebo za pomoci svojej rodiny až 11 rokov tvoril všetky miniatúry. Cieľom vybudovania Parku Mini Slovensko bolo oživiť záujem verejnosti o naše bohatstvo a prispieť tak k rozvoju domáceho cestovného ruchu.V parku sú umiestnené modely slovenských kultúrnych pamiatok v mierke 1:25 so silným dôrazom pre detail. Nájdete tu miniatúry historických pamiatok akými sú napr.  hrad Strečno, Bojnický zámok, kostoly a zvonice, skanzen Walachia a iné, ale aj záhradnú železnicu v mierke G (1:22,5) s tromi traťami a až 10 vlakmi. Najťažším modelom v zbierke týchto historických miniatúr je hrad Strečno, ktorý váži pozoruhodných 620 kg. K aktuálnym modelom samozrejme postupne pribudnú aj ďalšie. Prehliadka trvá asi hodinu až dve.

Letná bobová dráha

(26,4km/23min)
Letná bobová dráha, ktorá je prevádzkovaná vo FUN PARK Žiarce, je jediná atrakcia svojho druhu v oblasti Liptov. Nachádza sa v Demänovskej doline, blízko lyžiarskeho strediska Jasná, Demänovskej jaskyne slobody a Demänovskej ľadovej jaskyne. V období jarných a letných mesiacov je veľmi obľúbená nielen medzi turistami zo Slovenska ale aj Čiech a Poľska. Jazdu na najstrmšej bobovej dráhe na Slovensku si užijú nie len malí ale aj veľkí návštevníci Liptova. Táto TOP atrakcia ľahko dostupná peším turistom ale aj milovníkom cyklistiky.Bobová dráha v Demänovskej doline má celkovú dĺžku 1000 m. Na trati sa nachádza 16 zákrut, 6 terénnych skokov a počas jazdy prechádzate cez 2 umelo vytvorené drevené rampy. Najrýchlejší jazdci dosahujú maximálnu rýchlosť až 40 km/h, ktorú ešte umocňuje strmosť samotnej trate, ktorá ma celkové prevýšenie 120 m. Na štart vás pohodlne vyvezie lyžiarsky vlek. Deti od 7 rokov jazdia v bobe samostatne bez dospelej osoby. Deti mladšie ako 7 rokov a nižšie ako 120cm absolvujú jazdu na jednom bobe spolu s dospelou osobou, pričom nie je potrebné kupovať detský lístok.

Kolobežky Hrabovo

(15,4km/21min.)
Chcete vyskúšať niečo netradičné? Vyvezte sa pohodlne 8-miestnou kabínovou lanovkou a zažite adrenalínovú jazdu na horských kolobežkách z Malina Brda.K dispozícii sú kolobežky pre dospelých ako aj pre deti od 6 rokov, súčasťou výbavy je ochranná prilba a cyklistické rukavice.Pre menej skúsených a deti  je vhodná asfaltová cesta (biela farba) v dĺžke 5 km, odvážnejší môžu využiť najľahšiu trasu v bike parku č.1 (zelená farba) – rookie line.

Kolobežky Žiarska dolina

(36km/38min.)
Už aj v Žiarskej doline na Liptove si môžete užiť nový druh zábavy v podobe zjazdu na kolobežkách. Táto aktivita vhodná pre celú rodinu a všetky vekové kategórie, vás zo Žiarskej chaty povedie 6 km dlhou traťou, ktorú môžete prekonať rýchlejšie a užiť si adrenalín alebo obdivovať prírodu pri pomalšej jazde.Váš zjazd končí na parkovisku pri ústi do Žiarskej doliny, kde kolobežku aj s príslušenstvom prevezme personál.

Aquazorbing

(26,4/23min.)
Vaše deti budú túto atrakciu milovať. Zoberte ich poprechádzať sa po vodnej hladine vo FUN PARK Žiarce, kde sa okrem aquazorbingu nachádza aj nastrmšia bobová dráha na Slovensku, bungee trampolína, lukostreľba alebo štvorkolky. Spoločnosť pri aquazorbingu vám a deťom budú robiť ryby plávajúce v jazere.

Splavovanie Váhu na Plti

(54,3km/56min)
Pri návšteve sa môžete preplaviť z Vrútok do Strečna. Uvidíte dva hrady, prekrásnu prírodu. Dozviete sa niečo viac o histórií pltníctva. Známa je tu skala Margita a Besná, ktorá bola v minulosti ťažkým orieškom pre pltníkov. Drevené plte s kapacitou 12 osôb začínajú svoju plavbu na Pltisku Bariérová. Dĺžka splavovaného úseku je 7 km a plavba trvá približne 50 – 75 minút. Plte ovládajú 2 pltníci, ktorí klientom zabezpečia aj slovný výklad vo viacerých jazykoch.

Villa Betula

Východiskový bod : Brnice-Liptovska Sielnica(Kalameny-Brnice 16 km/17min )

V areáli penziónu je najväčšie a najlepšie vybavené detské ihrisko v Liptove Babyland Villa Betula, plné preliezačiek s tobogánovými šmykľavkami, trampolín, detských lezeckých stien, hojdačiek a iných atrakcií. Nechýba tu ani veľký nafukovací hrad s prekážkovou dráhou, zastrešené i otvorené pieskovisko, veľkoplošný detský kútik a záhradný domček. Chlapci i dievčatá si môžu vyskúšať jazdu na terénnych šľapacích autíčkach, ruské kolky alebo spúšťanie na lanovej dráhe .Hneď vedľa detského ihriska je mini-zoo záhrada s výbehmi pre somáriky, koníky, ovečky, kozičky a prasiatka, no deti si tu zblízka môžu obzrieť aj zajačiky, veveričku a niekoľko psíkov či mačičku. Dospelí si spolu s najmenšími radi zajazdia na koníkoch v blízkej Mustang aréne, kde majú počas celého roka k dispozícii zastrešenú alebo otvorenú jazdiareň, takže do konského sedla sa dá vyliezť v každom počasí. V zime je v prevádzke snowpark so samostatným detským vlekom, detskou zjazdovkou, umelým zasnežovaním a večerným osvetlením. Okrem lyžovania tu na deti čakajú aj sánky, boby alebo veľmi zábavný a adrenalínový snowtubbing, čiže spúšťanie sa z kopca na nafúknutom gumovom kolese.

Súčasťou je aj reštaurácia. Tá sa orientuje na zážitkovú gastronómiu pre deti i rodičov. Návštevníkom ponúka široký výber chutných jedál z domácej i svetovej kuchyne. Garanciou mimoriadnej kvality a gurmánskych zážitkov pre malých aj veľkých sú špeciality starostlivo pripravované z čerstvých surovín./

Donovaly-Habakuky

Východiskový bod :Donovaly (Kalameny -Donovaly- 39 km/44min. )

 Všetci,ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok sú pozvaní do netradičnej dedinky, ktorá od r. 2009 víta svojich návštevníkov na Donovaloch pod Novou Hoľou  Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER.

 Okrem spomenutých nájdete v areáli ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka
Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch, ktorá je ideálna pre rodinný výlet, vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu v dedinke, ako vystrihnutej z obalu detských knižiek a predstáv. Už len čakáte, kedy sa spoza Škrupinového zámku vynorí sám rozprávkar Dobšinský so zápisníkom v ruke. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia, alebo ukážky ľudových remesiel.

V bezprostrednej blízkosti údolnej stanice lanovky sa nachádza tobogánová dráha. Počas jazdy v tobogáne na špeciálnych vozíkoch zažijete množstvo adrenalínu najmä vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť v najrýchlejších častiach trate je 45 km/h.
Lanové centrum je umiestnené priamo v lesíku lemujúcom hlavnú cestu , spájajúcu Banskú Bystricu s Ružomberkom a svojou dĺžkou viac ako 500 je momentálne najdlhším a najväčším lanovým centrom na Slovensku.
Už pri príjazde na Donovaly od Ružomberka Vám do očí udrie dominanta areálu ,ktorou je –  14 m vysoká lezecká stena.