Možnosti na lyžovanie

Liptov poskytuje nepreberné množstvo lyžiarskych terénov pre všetky kategórie lyžiarov. Okrem zjazdového lyžovania sú tu bohaté možnosti na lyžiarsku turistiku a bežecké lyžovanie. Najvýznamnejšie strediská zimných športov sa nachádzajú v týchto lokalitách: Demänovská Dolina – Jasná, Chopok , Malinô Brdo – SKIPARK Ružomberok. Neďaleko Liptovského Mikuláša sa nachádzajú tieto strediská Podbreziny, Opalisko – Závažná Poruba, Žiar – Žiarska dolina. . Ďalšie lyžiarske stredisko je 12 km od Liptovského Mikuláša v kúpeľnom mestečku Liptovský Ján (bohužiaľ momentálne nefunkčné). Liptovský Hrádok poskytuje svoje služby v stredisku Dovalovo . Nemali by sme zabudnúť ani na významné stredisko Čertovica v lokalite obce Vyšná Boca a odporúčame navštíviť stredisko SMREČINY v obci Liptovská Teplička. Krásy Liptova a bohaté rekreačné možnosti lákajú množstvo návštevníkov. Na svoje si prídu aj priaznivci skialpinizmu, horolezectva, paraglidingu, raftingu a iných športov.

Lyžiarske stredisko SKIpark Ružomberok

(15,4 km/20min.)
Moderné lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok, ktoré leží nad mestom Ružomberok ponúka návštevníkom bohaté športové vyžitie najmä počas zimnej sezóny. Lyžiarske stredisko svojim návštevníkom ponúka: 12 km zjazdových tratí, najdlhšia trať meria 3900 m, umelé zasnežovanie, celková prepravná kapacita 8500 osôb/hod., 8 miestna kabínková lanovka, 4 sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky, 4 vleky pre začiatočníkov a deti, upravovanie tratí, skiservis, lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskych potrieb, bezplatné parkovanie, Skibus.

Ski Park Kubínska Hoľa

(26,1km/38min.)
Nachádza sa v blízkosti Dolného Kubína. Výborné lyžiarske terény v nádhernej prírode Oravskej Magury s prekrásnym výhľadom na dolnú aj hornú časť Oravy, Nízke aj Západné Tatry a protiľahlé Chočské pohorie, Malú a Veľkú Fatru sú zárukou nezabudnuteľného zážitku z lyžovania. V stredisku s nadmorskou výškou 720 m a 1396 m je k dispozícii štvormiestna sedačková lanovka a 8 lyžiarskych vlekov s prepravnou kapacitou 7000 pasažierov za hodinu. Celková dĺžka upravovaných zjazdových tratí je 13 km. V stredisku sú k dispozíci aj upravovné bežecké trate a ich celková dĺžka je 10 km. Veľkou výhodou Kubínskej hole je južná strana zjazdových svahov, čo robí toto stredisko ideálnym miestom pre lyžovačku. Priamo v stredisku je niekoľko občerstvovacích zariadení, skiservis, predajňa aj požičovňa lyžiarskej výstroje a dostatočné množstvo bezplatných parkovacích plôch.

Park Snow Donovaly

(39,1 km/38min)
K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Ak milujete snowboard-adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok. Môžete si prezrieť aj náš snowboardový klub Buldog. A množstvo atrakcií na vás ešte len striehne. Park Snow Donovaly má 5 zlatých hviezdičiek.

Stredisko Jasná Nízke Tatry

(32,2 km/30min)
Najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznávačov freestyle. V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke. Prosfesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snownoardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Kvalitný zasnežovací systém garantuje sneh až 5 mesiacov v roku.

Park Snow Vysoké Tatry

(64,2 km/45min)
Park Snow Vysoké Tatry má 5 zlatých hviezdičiek. Štrbské Pleso, ktoré je súčasťou lyžiarskeho centra Park Snow Vysoké Tatry, bolo vyhlásené za jedno z najlepších lyžiarskych TOP-stredísk na Slovensku. Park Snow Vysoké Tatry získal cenné osvedčenie o kvalite svojich tratí na Štrbskom Plese, ktoré ho zaraďuje medzi turistické centrá európskeho významu. V lyžiarskom centre Park Snow Vysoké Tatry sú pripravené vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding – so službami s najvyšším štandardom. V Parku Snow Vysoké Tatry môžete využiť služby požičovní lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov, ale aj horskú, či leteckú záchrannú službu. K dispozícii máte viac ako 12 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných technickým snehom.